FANDOM


Article under construction This article is actually in phase of writing. Wait until creator will end work over it.
Memes are resource, which can be found usually in Fantasia.
Polish version

Memy to surowiec, jaki można bardzo często spotkać w Fantazji. Jego znaczenie w wielu technologiach jest takie same jak w przypadku uranu, aczkolwiek jest on od niego wielokrotnie potężniejszy. Memy można spotkać zarówno w międzywymiarze jak i we wszystkich wszechświatach. Wedle badań jest ona czymś w rodzaju związku chemicznego w formie stałej, aczkolwiek są one zupełnie inna od tradycyjnych względem naszego rozumowania surowców, jak na przykład diament czy rubin, ponieważ zachowują się jakby były pierwiastkiem. Powstaje w miejscu, gdzie poległo dużo inteligentnych istot, energia psi oraz świadomość się kumuluje, by stworzyć rodzaj kryształów, w wyniku czego powstają w ten sposób memokryształy.

Właściwości

Memy były stosowane po raz pierwszy na Wyspach Arpa. Ich właściwości arkanistyczne oraz możliwości technologiczne sprawiły, że na archipelagu zaczęła się rozwijać technologia i arkanistyka. Oba społeczeństwa - Netelfy i Netrolle - rozpoczęły działania mające na celu wykorzystanie tejże technologii w przyszłej wojnie oraz własnych wojnach domowych: u Netrolli w Wielkiej Wojnie Klanów, a u Netelfów w Wojnie Flot. Dzięki nim technologia ta poszła wkrótce do wszystkich, zarówno do cywilizacji skupionych wokół Centrum jak i przez zdrajców do Aliansu Sług Upadłego Pierwszego, Hastadariusa. Obecnie jest też używana w bombach memowych, jednej z najpotężniejszych broni jaka została kiedykolwiek wynaleziona. Warto też wspomnieć że netrollskie włócznie działają właśnie na tych kryształach, strzelając śmiercionośnymi pociskami quasi-plazmowymi, zaś kule powodują po trafieniu w cel rodzaj sfery, trzydziestokrotnie większej od pocisku, np kula armatnia o promieniu 10 cm spowoduje wybuch na szerokość 3 metrów.

Zastosowanie

  • Broń - memów używa się w wielu dziedzinach wojskowości, począwszy od śmiercionośnej amunicji, aż po same bomby memowe, mogące zmieść z powierzchni ziemi całe miasta. Wielki Układ używa ich również w swoich karabinach maszynowych, a także działach okrętowych na sterburtach. Warto też dodać, że wszystkie militaria ras z Wysp Arpa działają właśnie w oparciu o memy.
  • Biżuteria - z kryształów tworzy się piękne diamenty, które po oczyszczeniu z czegoś na wzór radioaktywności błyszczą pięknie, odbijając różnokolorowo światło. Memowa biżuteria zdobi szaty netelfickiej arystokracji oraz jest wykorzystywana na sygnetach netrollskich hersztów. Nexusiańska biżuteria przy nich chowa się niemalże w cień.
  • Paliwo - w innym przypadku memy służą za wysoce wydatne paliwo, jakie pozwala działać silnikom spalając niezwykle mało z litrów nagromadzonych w silnikach, dzięki przemianie kryształów w gęstą ciecz. Netrollskie pancerniki międzywymiarowe używają reaktorów memowych. Transwymiarowce Aliansu Sług również używają technologii memowej, jednak zamiast w silnikach używają ich w żaglach takowych jednostek, nadając im zawrotną szybkość, dzięki gromadzonej przez memy energii, która na nich jest zmieniana w prąd i idzie prosto do głównych generatorów jednostek.
  • Zielarstwo - można też zobaczyć, że dzięki stopieniu w ciecz memów, a następnie ich destylowaniu można uzyskać soki, w połączeniu z ziołami może on doprowadzić do stworzenia mikstur leczniczych oraz nakładów, przyśpieszających gojenie się ran, jak również przyśpieszających zrośnięcie się złamań.