FANDOM


Article under construction This article is actually in phase of writing. Wait until creator will end work over it.
Polish version

thumb|249px|Sztandar powiewający w obszarach administracyjnych Dworca Zachodniego.Dworzec Zachodni - miejsce w Warszawie. W tunelach oraz kanałach urządzili się dawni pasażerowie, mechanicy i konduktorzy, którzy cudem 20 marca 1950 roku uniknęli śmierci. Sąsiadują z Kotłownią na północy oraz Bractwem Sybiraków na zachodzie. Z racji wybudowania oraz urządzenia istniejących wcześniej tuneli pod trasą kolejową prowadzącą do Dworca Centralnego ciągną się od dawnego skrzyżowania kolejowego na zachodzie, przez Odolany, aż do przebiegu ulicy Żelaznej na wschodzie są najdłuższym podziemnym miastem. Dworzec Zachodni jest stale odbudowywany, udało się niedawno reodkrywcom odzyskać z rąk mutantów dawny hostel koło dworca, jednak miasto jest zagrożone od południa - ze strony dawnego parku przybywają zmutowane ptaki żądne ludzkiego mięsa.

Historia

Pamiętny dzień

20 marca 1950 roku wielu ludzi chciało wyjechać do innych miast lub przyjechało pracować do Warszawy. Gdy nagle usłyszeli syreny w całym mieście wszystkim rozkazano uciekać do kanałów, a stamtąd jak najszybciej do bunkra przeciwatomowego, gdyż głównym tunelem wprowadzano maszyny, takie jak 7TP czy T-34/75, które wjechały tam razem z wagonami. Nie wszystko poszło po myśli - na dworzec spadła niemiecka bomba atomowa. W schronie jednak kilku dało radę przeżyć, rozpoczęli uprawę roślin i hodowanie zwierząt, wszystko po to, aby przetrwać najgorszy okres w swojej historii. Główne wejście zamurowano, a tunele urządzono tak by przypominały podziemne dzielnice. Jednymi ze szczęśliwców byli właśnie rodzice ojca Fil, przyszłej mieszkanki kotłowni. Tutaj otwarto pierwszą powojenną szkołę mechaniczną, ponieważ to właśnie pod tym miejscem żyło najwięcej przedwojennych absolwentów szkół mechanicznych oraz inżynieryjnych.

Odbudowa i rozbudowa

Z czasem Dworzec Zachodni jako jedni z nielicznych szczęśliwców zdołali zagospodarować olbrzymią liczbę tuneli, tworząc olbrzymią metropolię. Zbudowali też windy dla pojazdów, aby mogły wjechać na posterunki na powierzchni i stamtąd wyjeżdżać. W 1968 roku grupa potomków rosyjskich i węgierskich studentów rozpoczęła strajk w Szkole Głównej. Na tamtejszym wydziale mechaniki studenci wyraźnie opowiedzieli się przeciwko nacjonalizacji kierunku. Szybko przyszli też i inni studenci z innych kierunków i wydziałów. Z czasem tunele dawnej Warszawy stały się areną masowych protestów od maja do lipca. Rozpoczęły się bowiem braki w żywności przedholokaustowej - narastały trudności ze sterylną uprawą. Opracowano jednak wielopoziomowe plantacje, a kryzys i widmo walki o żywność zostało zażegnane. Tak samo było z wodą zdatną do picia, wysiłek studencki sprawił, iż otrzymano taką jak ze świata przed użyciem na masową skalę przez Oś i Ligę broni typu ABC.

Sojusz z Kotłownią i walka o Hostel

W latach 70. Rzesza wypowiedziała wojnę wielu frakcjom, w tym Kotłowni, Bractwu Sybiraków i Dworcowym. Trzy frakcje połączyły siły aby unicestwić wroga. Początkowo przez 2 lata doszło do serii przegranych walk, ale wielka ofensywa pod cerkwią św. Jana Klimaka odwróciła szanse. Centrum interweniowało i sprzeciwiło się całkowitemu zniszczeniu frakcji, czyniąc ją słabą oraz niezdolną do prowadzenia wojen. Od tamtego czasu Republika Nowej Woli i Dworcowi żyją w zgodzie przygotowani na atak Rzeszy, Bractwa lub Gildii.

Po wojnie udało się odzyskać hostel oraz naziemne okolice dworca. Otoczono je szczelnym murem lub przykryto kopułami, tym samym odzyskując tę część świata na powierzchni. Mechanicy zbudowali w nim swoje główne kwatery, choć nadal pozostawali w podziemnej części centralnej. Walka o budynek jednak nie należała do łatwych - tamtejsze mutanty zabiły wielu doświadczonych żołnierzy Dworca, zwłaszcza tych co pamiętali jeszcze czasy sprzed apokalipsy. Obecnie teren ten jest jednym z ważnych miejsc rozwoju przemysłu pod ruinami Warszawy i tym samym jedną z najsilniejszych frakcji. Chodzą słuchy że planują razem z Kotłownią i Bractwem połączyć się w jedną frakcję, tym samym stając się największą jaka by istniała.

Dzielnice

Dzielnica Mechaników

Najważniejsza dzielnica, w której znajdują się kwatery i zakłady Mechaników. To tutaj mieści się ten coś na kształt uniwersytetu. Szkoła ta szkoli najlepszych inżynierów i mechaników pośród ruin Warszawy, a może i nawet na terenach dawnej Polski. Znajduje się tam między innymi Pasaż Targowy będący centrum handlu.

Dzielnica nędzy

Slumsy, położone na południowym zachodzie, gdzie gorzej żyje się tylko w dzielnicy niemieckiej. Dzielnica nędzy jest całkiem duża, mieszkają tam głównie sieroty, woźni oraz śmieciarze, jednym słowem najgorzej płatne profesje. Patrolowane dzień i noc w celu pilnowania porządku. Najsłynniejszymi atrakcjami są puby i burdele, w których biedota rozładowuje swoje napięcie po ciężkim dniu pracy dla przeżycia w tym paskudnym, szalonym świecie.

Dzielnica niemiecka

Najbiedniejsza dzielnica, getto gdzie mieszkają potomkowie Niemców. Słabo zurbanizowany obszar, położony pod dzielnicą nędzy. W tamtym miejscu wychowuje się wielu złodziei, kieszonkowców oraz morderców na zlecenie. Nawet policja nie patroluje tego obszaru, toteż lokalni szeryfowie współpracują z wojskiem, które jako jedyne pilnuje tutaj porządku. W dzielnicy operuje sporo gangów, panuje też ożywiony półświatek przestępczy i handel narkotykowy.

Dzielnica handlowa

Tunele będące miejscem handlu, połączone ze starą zajezdnią autobusową, przemianowaną na kwatery mieszkalne i bazary. To właśnie tam żyje większość mieszkańców. Często można tutaj spotkać wiele rozmaitych osobistości, jakie się przewijają przez Warszawę. Znajduje się tutaj też pokaźna liczba burdeli. Głównym punktem jest tak zwany Plac Ofiar Wielkiej Wojny, gdzie stoi fontanna z obeliskiem upamiętniającym zabitych w wyniku hekatomby, do jakiej doszło 20 marca 1950 roku.

Hostel

Hostel jest razem z dzielnicą Mechaników centrum miasta. Ostatnie piętro jest zajęte przez władze Dworca, a dwa niżej to kwatery elity, zaś pod nimi trzy poziomy to tereny klasy średniej. Parter i pierwsze piętro jest czymś w rodzaju centrum miasta i połączeniem między podziemiem a odzyskaną częścią naziemną. Część gdzie znajdowała się dawna poczekalnia to teraz samo centrum miasta, przez które przewija się ruch między naziemną a podziemną częścią. W budynku zastąpiono okna przedwojenne przeciwpancernymi, kuloodpornymi szybami wzmocnionymi tarczą Tesli w celu zapobiegnięcia atakom mutantów i dostaniu się ich do jakiegokolwiek mieszkania czy "budynku".

Dziuple

Dziuple otrzymały tak swoją nazwę, ponieważ urządzono tutaj jaskinie. Dzielnica ta jest pełna hut i kopalń niektórych surowców jakie się pojawiły w wyniku wojny, a na dodatek są tutaj też wielkie jaskinie będące gospodarstwami rolnymi. Dziuple leżą pod dzielnicami Mechaników i handlową, a nad nędzy i niemiecką. Dzięki systemom odprowadzania dymu i wielu innych wszystko idzie na powierzchnię gdzie świat i tak jest już zanieczyszczony.

Dzielnica metali

Dzielnica metali jest położona na terenie Złomowiska - leżącego na powierzchni miejsca gdzie wali się dużo pojazdów o konstrukcji metalowej. Mieszkający tam robotnicy, razem ze stalkerami przeczesują miejsce i zabierają wraki oraz części, następnie przetapiając je na metal lub odnawiając i dostosowując do użytku na postapokaliptycznej Ziemi. Leży niedaleko Dziupli i ma z nim wygodne połączenie. W dzielnicy metali wyrosło wielu przyszłych inżynierów, zbrojmistrzów, kowali oraz architektów, a nawet kilka drużyn stalkerów.